Starglide

STARGLIDE on: Miina Martensoo – (vokaal), Patrick Alexander Staak (löökpillid), Oliver Kilk (kitarr), Märten Lehto (bass), Kairiin Kukk (klahvpillid).

Möödunud sügisel sündinud koosseisu tuumikuks on Miina ja Patrick, kelle koostöös sündinud looming esitamisele tuleb. Bändiliikmed tõi kokku Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool, kus enamik liikmetest hetkel õpivad.
Koosseisu seob ühine huvi jazzmuusika, aga ka paljude teiste stiilide vastu, nimelt oli algusest peale eesmärgiks loomingu seisukohalt seada vähe stiililisi piire. Mõjutusi tuleb nii funkist, fusionist ja progressiisvsest muusikast. Kuigi jazzilik helikeel ja groove on repertuaaris küllaltki ilmne, on oluline osa loomingust ka kõikvõimalike piiride kompimine ning teatud keerukus nii kuulajale kui ka bändile endale.

TUJA ehk Tudengijazz on vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival, mis toimub tänavu juba 40. korda 8.-12. märtsil 2022. Festivali eesmärk on toetada noorte muusikute initsiatiivi, loomingulisust, rahvusvahelist koostööd ning seeläbi Eesti jazzi arengut. TUJA toob kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest sooviga pakkuda üliõpilastele väljundit uue heliloomingu tekkeks, esitamiseks ning rahvusvahelisteks projektideks. Lisaks esinemisväljundi pakkumisele toimub TUJA raames noortele muusikutele hariduslik mentorlus- ja seminariprogramm. TUJA festivali korraldab Eesti Jazzliit.