Kõnts

KÕNTS on: Artur Leppik – saxophone, Karl Eerik Kiivit – electric guitar, Kaur Einasto – electric guitar,  Kristjan Tenso – drums, Siim Elmers – bass. 

KÕNTS on kollektiiv, kes otsib eksperimentaalsemaid saunde. Nad tulevad Tallinnast ning teevad jazzist inspireeritud muusikat. 

2017. aastal otsustasid paar tüüpi Tallinnast kokku saada ning ajurünnaku käigus mõeldi välja, et muusika on naiss. Ideekokteilist sündiski kiirelt “sorba dreams” materjal, mille lihvimisega tegelesid bändi liikmed järgmised aastad.

Bändi liikmed on õppinud gümnaasiumis, põhikoolis ja algkoolis, millest viimase on kõik ka lõpetanud. Samuti on kulunud aega õppides EKA’s, Tallinna Ülikoolis, Tartu Ülikoolis, TTÜ’s, Särevere Kutsekoolis, G.Otsa nimelises Muusikakoolis, Heino. Elleri muusikakoolis, Viljandi Kultuuriakadeemias, G.E.D International’is  ning Somero Autokoolis. 

Bändi liikmete sõnul on kõige suuremaks inspiratsiooniks kõik muusikud, kes pole kunagi kuulsust saavutanud. Bändi suurimateks eeskujudeks on Nikolai Triik, Rock Üllatus, Mati Karmin, Joseph Beuys, Steve Jobs, see vend, kes Tesla leiutas ja The Shaggs. KÕNTS on välja andnud ühe albumi, teinud koostööd San Hani, PHLOX’i, Wrupk Urei ja Kenors’iga ning pälvinud positiivset tähelepanu nii siin kui sealpool lompi. 

Bändi kohta on öeldud niiviisi: ”See pole küll päris minu maitse, aga päris huvitav”. Ansambel on esitanud oma repertuaari Eesti suurimates linnades.

TUJA ehk Tudengijazz on vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival, mis toimub tänavu juba 40. korda 8.-12. märtsil 2022. Festivali eesmärk on toetada noorte muusikute initsiatiivi, loomingulisust, rahvusvahelist koostööd ning seeläbi Eesti jazzi arengut. TUJA toob kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest sooviga pakkuda üliõpilastele väljundit uue heliloomingu tekkeks, esitamiseks ning rahvusvahelisteks projektideks. Lisaks esinemisväljundi pakkumisele toimub TUJA raames noortele muusikutele hariduslik mentorlus- ja seminariprogramm. TUJA festivali korraldab Eesti Jazzliit.