ANY KEY TRIO

ANYANY KEY TRIO on: pianist Greete Paaskivi, trummar Johannes Eriste, kitarrist Marcus Tuul.

ANY KEY TRIO on uus energiline orelitrio-laadne koosseis Eesti jazzmuusika skeenes. Ansambel sai alguse Viljandi kultuuriakadeemiast, kus ühine kiindumus modernse ja eksperimentaalse helikeele vastu kannustas sõpru ka oma muusikat looma hakata.

Bändi eripäraks võib pidada jagatud vastutust madalate sageduste eest pianisti ja kitarristi vahel, mis toob mängu duole omast harmoonilist vabadust, samas püüeldes kõlapildilt kvarteti täisväärtuslikkuse poole. Koosseisu enda sõnul on neid palju mõjutanud Chris Potter, Tim Miller, Janek Gwizdala ja nende erinevad eksperimentaalsed koosseisud.
Koosseisu pianist Greete Paaskivi nakatus jazzipisikuga Saaremaa rütmi- ja improvisatsioonilaagris, kus Maria Faust koos Ned Fermi ja Håkon Berrega mõjutasid teda oma positiivse hullusega selle parimas mõttes. Kultuuriakadeemias on tema erialaõpetajateks olnud Iñaki Sandoval ning Raun Juurikas.

Trummar Johannes Eriste alustas oma muusikaõpinguid hoopis viiulit mängides. Aastaid hiljem avastas ta enda jaoks löökpillid. Aja jooksul on ta kaasa löönud erinevates koosseisudes, nagu Ingrid Rabi Kvintett, Steps to Synapse, Tandem, Maris Pihlap band, Yayaya jt.

Marcus Tuul on Tartust pärit kitarrist, kelle õpetajateks Viljandi kultuuriakadeemias on olnud Marek Talts ja Andre Maaker. Hetkel täiendab Marcus ennast Soomes Metropolia ametikõrgkoolis Jere Haakana käe all.

TUJA ehk Tudengijazz on vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival, mis toimub tänavu juba 40. korda 8.-12. märtsil 2022. Festivali eesmärk on toetada noorte muusikute initsiatiivi, loomingulisust, rahvusvahelist koostööd ning seeläbi Eesti jazzi arengut. TUJA toob kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest sooviga pakkuda üliõpilastele väljundit uue heliloomingu tekkeks, esitamiseks ning rahvusvahelisteks projektideks. Lisaks esinemisväljundi pakkumisele toimub TUJA raames noortele muusikutele hariduslik mentorlus- ja seminariprogramm. TUJA festivali korraldab Eesti Jazzliit.