Filip Diven Romann Trio

Filip Diney – kitarr, Tilman Oberbeck bass, Jan Zeimetz trummid. 

Triole meeldib jutustada lugusid läbi oma muusika ja tekitada muusika esitamise hetkes erinevaid muusikalisi dialooge 

Filip Dinev on Makedoonia päritoluga kitarrist ja helilooja, kes tegutseb hetkel Hamburgis. Tema unikaalne sound, muusika tunnetus ja kompositsiooniline lähenemine muusikale leiab alati tee inimeste südamesse. 

2020. aastal valis Makedoonia jazzfestival “Jazz Factory Festival” Dinev’i parimaks nooreks jazzmuusikuks, seda tema rahvusvahelise albumi “Szvetlo” eest. 

Tema muusikas on tunda mõjutusi nii Balkanimaade muusikast kui ka klassikalisest ning traditsioonilisest jazzmuusikast. Tal on suurepärane oskus siduda erinevate muusikastiilide elemendid kokku ning panna need koos sobivasse vormi.

Tilman Oberbeck on Saksamaalt pärit kontrabassi mängija, kes nagu ka Filip Dinev tegutseb hetkel Hamburgis. 

Oberbeck on tegev mitmete muusikaliste koosluste juures nagu näiteks: REBOP” ft. Jorge Rossy, “MMO” ft. Chris Cheek, “Jan Prax Quartett”, “Tilman Oberbeck Trio” ft. Jorge Rossy and Anna-Lena Schnabel jne. 

Jan Zeimetz on Saksamaalt pärit trummar. Kes teeb, see jõuab – ta lööb aktiivselt kaasa mitmedes projektides ning kooslustes nagu näiteks “Bluff”, “KAMO”, “Funk Fragment”, seal hulgas ka näiteks big bändides.

TUJA ehk Tudengijazz on vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival, mis toimub tänavu juba 40. korda 8.-12. märtsil 2022. Festivali eesmärk on toetada noorte muusikute initsiatiivi, loomingulisust, rahvusvahelist koostööd ning seeläbi Eesti jazzi arengut. TUJA toob kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest sooviga pakkuda üliõpilastele väljundit uue heliloomingu tekkeks, esitamiseks ning rahvusvahelisteks projektideks. Lisaks esinemisväljundi pakkumisele toimub TUJA raames noortele muusikutele hariduslik mentorlus- ja seminariprogramm. TUJA festivali korraldab Eesti Jazzliit.