Cosmic Express Quintet (SWE)

Ima Baeza Bilgin – klaver, helilooja, Benjamin Löfgren – trompet, Isak Ingvarsson – tenorsaksofon, Olle Lannér Risenfors – kontrabass, Johan Förnell – trummid.

Cosmic Express kvintett on Rootsi bänd, mis esitab Ima Baeza Bilgin kirjutatud loomingut.

Koos hakkasid nad mängima 2019. aastal. Sellel ajal õppisid kõik liikmed samas koolis – Skurups folkhögskola.

Oma muusikas otsib Cosmic Express kuldset keskteed kompositsiooni ja improvisatsiooni vahel. Igal bändiliikmeil on piisavalt vabadust läheneda muusikale nii nagu ta seda soovib ning ruumi ka improvisatsiooniks.

Hetkel on koosseis Rootsis tuuritanud ringi, Tudengijazzil esinemine on nende jaoks esimene rahvusvaheline kogemus bändina.

TUJA ehk Tudengijazz on vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival, mis toimub tänavu juba 40. korda 8.-12. märtsil 2022. Festivali eesmärk on toetada noorte muusikute initsiatiivi, loomingulisust, rahvusvahelist koostööd ning seeläbi Eesti jazzi arengut. TUJA toob kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest sooviga pakkuda üliõpilastele väljundit uue heliloomingu tekkeks, esitamiseks ning rahvusvahelisteks projektideks. Lisaks esinemisväljundi pakkumisele toimub TUJA raames noortele muusikutele hariduslik mentorlus- ja seminariprogramm. TUJA festivali korraldab Eesti Jazzliit.