Kandideeri rahvusvahelisele rütmimuusikafestivalile TUJA 2023

Noortele muusikutele suunatud festival TUJA toimub 2023. aastal 7.–11. märtsil juba 41. korda.

Osalema on oodatud kõik muusikakoolide ning muusikakõrgkoolide õpilased. Veebipõhine taotlusvoor on avatud ning nii reglemendi kui kandideerimisankeedi leiab festivali koduleheküljelt: https://tuja.ee/. Osalemissooviga ankeete saab saata kuni 9. jaanuarini 2023.

TUJA projektijuhi Anna-Sophia Sevagini sõnul valib ka seekord demovoorust programmi pääsevad kollektiivid välja muusikutest ja festivalikorraldajatest koosnev žürii. “Uus TUJA tuleb seekord täiesti uue tiimiga ning loodame, et see peegeldub ka festivalis endas,” avab Sevagin.
“Tudengijazzi lavadelt on aastate jooksul käinud läbi palju lubavaid muusikuid, kes on praeguseks suurtele lavadele jõudnud. Loodame ka sel aastal anda platvormi uutele talentidele,” sõnab TUJA programmijuht Kaisa Potisepp. “TUJA-l on igal aastal olnud kirev programm ja omanäolised artistid, kes on žanripiire nihutanud ning näidanud, kui mitmekülgne jazz võib olla. Ootame põnevusega tänavusi üllatajaid!”

Pikaajalise traditsiooniga TUJA (Tudengijazz) on Euroopas ainulaadse fookusega festival, sest on
pühendatud just muusikutest tudengitele. 41 aastat tagasi, mil leidis aset esimene Tudengijazz, oli jazzmuusika Eestis keelatud. Järeleandmatud muusikatudengid aga tegid kõik selleks, et Tudengijazz saaks toimuda ning meie kõigi rõõmuks täidab festival oma eesmärki tänaseni.

Läbi aastate on Tudengijazzil üles astunud pea kõik praeguseks tegevad tipp-jazzmuusikud ja paljud noored kuulsust koguvad ansamblid, nende seas näiteks Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Oleg Pissarenko, Villu Veski, Kadri Voorand, Raul Sööt, Raivo Tafenau, Virgo Sillamaa, Siim Aimla, Sofia Rubina, Joel Remmel, Laura Põldvere, Abraham’s Cafe, Janno Trump, Innersound, Jana Kütt Group, Linda Kanter Quartet, Rita Ray, Anett Tamm, Ingrid Rabi, Tiina Adamson jpt.