Tidi&Bande

Tidi&bande on: laulja ja pianist Elsa Nagel, laulja ning viiuldaja Marta Külaots, kitarrist Kaur Einasto, kontrabassist Martin Kullamaa, trummar Kristjan Tenso ning laulude autor ja seadja, laulja, viiuldaja ning kitarrist Karoliine Kõiv ehk Tidi.

Tidi&bande on kollektiiv, kelle juht on laulja ja laulukirjutaja Karoliine-Lisette Kõiv ehk Tidi. Ansambel toob lavadele siiralt ilusat ja kihilist muusikat, mis haarab endaga tunnetekeerisesse ka kõige tuimema kõrvapaari.

Ansambel sai alguse esimese pandeemialainega, mil Tidi sai kodus istudes aru, et kas nüüd või mitte kunagi. Nii saigi kokku usaldusväärsetest sõpradest kokku bande, kellega otsida eetilist esteetikat ja mängida muusikat, mis kuskil kunagi muudaks kellegi elu paremaks.
Ansambli loomingu õhkkond on jutustus öistest eluviisidest, valusatest mõtetest ja päris elu igapäevasest ilust. Laulude sõnad on kirjutanud Tidi ise ning lauludes kuuleb ka Hando Runneli ja Marie Underi lüürikat. Bändi muusika peegeldab autori sisemist soovi olla noor muusik eelmise sajandi kuuekümnendatel.
Selle aasta veebruaris ilmus Tidi&bandel debüütalbum “Hommikpäevõhtuöö”, mis viib kuulaja emotsionaalsele rännakule, nagu möödukski muusika saatel üks hommik, päev, õhtu ja öö. Albumi helipilt on mitmekesine – kuuleb nii keelpilliarranžeeringuid, psühhedeelset kitarrimängu kui ka linnulaulu. Bande muusikat on mõjutanud artistid nagu Fleet Foxes, Mari Kalkun, Ewert & The Two Dragons, Jason Mraz ja Nick Drake.
Tidi suurimaks muusikaliseks eeskujuks on kurikuulus Frank Zappa, kelle põhimõtetest lähtuvalt teeb ansambel kogu oma produktsiooni ning muusika levitamiseks vajaliku töö ise. Seetõttu on tegemist tõeliselt iseseisva ehk independent artistiga.
Lisainfo: https://linktr.ee/tidibande

TUJA ehk Tudengijazz on vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival, mis toimub tänavu juba 40. korda 8.-12. märtsil 2022. Festivali eesmärk on toetada noorte muusikute initsiatiivi, loomingulisust, rahvusvahelist koostööd ning seeläbi Eesti jazzi arengut. TUJA toob kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest sooviga pakkuda üliõpilastele väljundit uue heliloomingu tekkeks, esitamiseks ning rahvusvahelisteks projektideks. Lisaks esinemisväljundi pakkumisele toimub TUJA raames noortele muusikutele hariduslik mentorlus- ja seminariprogramm. TUJA festivali korraldab Eesti Jazzliit.