ZAVA (EE)

ZAVA on Natalja Zaugarova juhitud värske soul-pop bänd Eestist. Hetkel põhiliselt Londonis tegutsev kollektiiv toob kuulajani hetkega kõik neli aastaaega – kallistades kui soe kampsun talveõhtul, tungides ninna kui kevadlillede lõhn, kaitstes vihmavarjuna sügisese vihmasabina eest ja pannes publiku kaasa elama kui igasuvised muusikafestivalid. ZAVA seob oma loomingus souli, jazzi ja rokki, olles mõjutatud Stingist, Robert Glasperist, jazzstandarditest ja kiirest meeleolukast elust. ZAVA on seni avaldanud singlid “Maybe” ja “Sea”.

Natalja Zaugarova – vokaal
Mihkel Mäekalle – klahvpillid
Markus Nurmsaar – kitarr
Mattias Tirmaste – kitarr
Märten Lehto – bass
Aron Talu – trummid

Kui pikalt olete koos mänginud ja kuidas kokku saite? 

Natalja: Mina ja Mihkel hakkasime koos muusikat tegema ja arranžeerima 2021. aastal ning kui koos sai esimene lugu valmis tekkiski soov seda ka live’is esitada ja nii saigi Zava bänd samal aastal kokku kutsutud. Bändi kutsusimegi enda head sõbrad ja täiesti vapustavad muusikud, kellega koos hakkas meie omalooming veelgi paremini kõlama.

Kes on teie suurimad muusikalised eeskujud?

N: Oma muusika jaoks saame inspiratsiooni sellistelt artistidelt nagu Hiatus Kaiyote, Robert Glasper, Sting, aga ka näiteks Tom Misch.

Millest on teie looming inspireeritud?

N: Zava muusika on peamiselt inspireeritud väikestest emotsioone tekitavatest hetkedest, mis me kiire elu kõrvalt kinni püüame. Samuti mõjutab meid kindlasti hetkel oma elu ja muusika Eesti ning Londoni vahel jagamine ja sellega kaasnevad erinevad tunded.

Kellele (millisele inimesele) on teie muusika mõeldud?

N: Meie muusika kõnetab kindlasti kuulajaid, kes otsivad muusikast vaheldust, kvaliteeti ja detailirohkust. Oleme hetkel veel nii-öelda “kuulamise” muusika, kuid liigume hoogsalt suunas, et pakkuda ka rohkem raadiosõbralikku “vaibimise” muusikat.

Mis on teie praegused suurimad unistused – kuhu tahaks koosseisuna jõuda, mida teha, kellega koostööd teha?

N: Meie suurim unistus Zava bändiga on olla selline nagu Hercule Poirot tegelaskuju, natuke veider, keerukas ja täpne, kuid samal ajal selline muhe ja armas, kes pakub inimestele rõõmu ja toredaid emotsioone. Kõige ägedam oleks muusikat teha selliste artistidega nagu Samara Joy, Yakul, Cory Henry ja Oli Howe, aga oleks väga äge proovida ka selliste artistidega, kes võibolla oleks meie žanrist täiesti väljas, kelle muusikat üldse ei kuula ja kellega koostööd esmapilgul üldse ette ei kujutaks, nagu näiteks Drake või Snoop Dogg.

Mida võib oodata teie TUJA kontsertidelt? 

N: Oleme väga elevil, et saame üle pika aja taas Eestis mängida koos oma heade sõpradega, kellega tekib laval alati megahea sünergia. Saab kindlasti kuulda, kuidas London meie helikeelt on muutnud ning kindlasti leiab iga kuulaja endale midagi meelepärast.

Lõpetuseks jagage lugejatele mõned muusikalised soovitused, mida ise hetkel palju kuulate.

N: Soovitame hetkel kuulata selliseid artiste nagu Oli Howe, Anatole Muster, Knower, Maja Mannila, Delulu, Maria Kallastu, Blue Lab Beats ja Veronica Swift.

ZAVA astub TUJA 2024 raames üles:
• 6.03.2024 Tartu Ülikooli kohvik Drinkgeld PILETID
• 8.03.2024 Philly Joe’s Tallinn PILETID