Rahvusvaheline rütmimuusikafestival TUJA 2024 ootab avaldusi!

Rahvusvaheline noortele muusikutele suunatud rütmimuusikafestival TUJA toimub 2024. aastal 5.–9. märtsil juba 42. korda ning täidab varakevadised Eesti linnad muusikaga meilt ja mujalt.

Esimene üliõpilaste jazzifestival TUJA, mis toimus 1982. aastal, ootab taaskord kandideerima kõiki noori rütmimuusika viljelejaid. Veebipõhine taotlusvoor on nüüd avatud ning reglemendi kui kandideerimisankeedi leiab festivali koduleheküljelt: https://tuja.ee/open-call/. Taotlusi saab esitada kuni 4. jaanuarini 2024. Ka seekord valib demovoorust programmi pääsevad kollektiivid välja muusikutest, mänedžeridest ja festivalikorraldajatest koosnev pimekuulajatest žürii.

“Juba 42. korda toimuval TUJA-l tahame kindlasti edasi viia pikalt kestnud traditsioone, aga olla samas ka näoga tuleviku poole. Kuigi festivali nimes on sees sõna ”jazz”, ootame endiselt põnevusega kandideerima ka teistes rütmimuusika žanrites seiklevaid artiste ja koosseise. Eksperimenteerijad, žanripiiride nihutajad, noored mässumeelsed – lava on teie!“ sõnab TUJA programmijuht Kaisa Potisepp.

Läbi aastate on TUJA-l üles astunud pea kõik praeguseks tegevad tipp-jazzmuusikud ja paljud noored kuulsust koguvad muusikud, nende seas näiteks Jaak Sooäär, Oleg Pissarenko, Villu Veski, Kadri Voorand, Raul Sööt, Raivo Tafenau, Siim Aimla, Sofia Rubina, Joel Remmel, Laura Põldvere, Janno Trump, Rita Ray, Ingrid Rabi, Reti Niimann jpt.