Pennar & Friends: austus, ühine kujutelm muusikast ning eelkõige sõprus

 Pennar & Friends on headest sõpradest koosnev trio – Karl Madis Pennar (kitarr), Robert Rebane (basskitarr), Martin Petermann (trummid).

Elektrikitarri, bassi ning trummide ühtesulamisel maalitakse atmosfäär, mida kirjeldab maagilisus ja eriilmelisus. Kollektiivi repertuaar on Karl Madis Pennari loomesulest ning ühtlasi ka kevadel ilmuvalt debüütalbumilt „Stories Untold“. Helirännakul kogeb värskendavat vabadust, pöörast lustakust, spirituaalset maailma kui ka üleloomulikke tegelasi. Kolme sõbra vastastikune austus, musikaalne mitmekülgsus, ühine kujutelm muusikast ning eelkõige omavaheline sõprus on aluseks hästi toimivale triokooslusele.

Karl Madis Pennar on kitarrist, arranžeerija ning tulihingeline improvisatsioonilise muusika austaja. Eelkõige paelub teda muusikas energia ja selle eneseväljenduslikud võimalused. Möödunud sügisel Tiit Pauluse nimelise noore kitarristi preemiaga tunnustatud muusik tegeleb aktiivselt omaloomingu kirjutamisega ja tegutseb erinevates kollektiivides.

Robert Rebane alustas oma muusikuteed akordionistina. Akordioni kõrvalt hakkas ta iseseisvalt õppima ka klaverit ja kitarri. Rebane on tegev mitmetes koosseisudes – Puhkuseloomad, Tobias Tammearu Trio, Pennar & Friends ja on jazz-folk-pop bändi Pillikud looja, kunstiline juht ning eestvedaja.

Martin Petermann on mitmekülgne trummar. Ta tegutseb koosseisudes Alfa Collective, Tobias Tammearu Trio, Johannes Laas 5tet, Liisi Koikson & Bänd, Angus jpt. 

Pennar & Friends astub TUJA festivalil üles 3. märtsil Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja 6. märtsil Fotografiskas.

TUJA ehk Tudengijazz on vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival, mis toimub tänavu juba 39. korda 2.-6. märtsil 2021. Festivali eesmärk on toetada noorte muusikute initsiatiivi, loomingulisust, rahvusvahelist koostööd ning seeläbi Eesti jazzi arengut. TUJA toob kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest sooviga pakkuda üliõpilastele väljundit uue heliloomingu tekkeks, esitamiseks ning rahvusvahelisteks projektideks. Lisaks esinemisväljundi pakkumisele toimub TUJA raames noortele muusikutele hariduslik mentorlus- ja seminariprogramm. Tänavu toimub festival piirangute tõttu vaid eesti bändidega Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Haapsalus. TUJA festivali korraldab Eesti Jazzliit.