Maris Pihlap: ausus on kõige olulisem

Maris Pihlap esineb tänavu TUJA festivalil omanimelise bändiga Maris Pihlap, mis toob kokku kolm sõpra – Maris Pihlap (vokaal, elektroonika), Ats Tani (bass, taustvokaal), Johannes Eriste (trummid, elektroonika).

Tallinnast pärit noor laulja-laulukirjutaja, produtsent ja DJ Maris Pihlap põimib oma loomingus stiile nii globaalsel kui koduküla tasandil. Oma perekonnast päritud pärimusmuusiku taustaga teab ja tunnetab ta, kuidas rahvas tantsima ning vajadusel ka sügavale enda sisse vaatama panna. Samal ajal on see ürgtunnetus pandud küllaltki tänapäevasesse helikeelde, kuna Marise põhiliseks instrumendiks peale tema liisikoiksonliku lauluhääle on arvuti. Hoolikalt valitud süntesaatorihelid, julged biidid, arhiivisalvestused vihmametsa naiste laulust ja haavatavalt ausad laulusõnad põimuvad kõik üheks soojaks tervikuks, mida saab juba möödunud aasta lõpust kuulata ka plaadifirma TIKS välja antud seitsmetolliselt vinüülsinglilt

Oma debüütkavaga tahab noor muusik luua kuulajatele keskkonna, kus keegi ei tunneks end oma muredega üksi: “Minu muusika võib pealtnäha mõjuda üsna kurvameelselt, aga see kurvameelsus ei ole kõle ja üksik, vaid pigem avalik emotsioonide lahtiharutamine. Minu eesmärk inimesena ei ole ka siia maailma kurbust juurde tekitada, vaid luua keskkond, kus teised tunneksid, et nad võivad ka oma muresid jagada ega pole üksi keset küündimatuna näivat (võlts)positiivsust. Ausus on kõige olulisem.” Tudengijazzil saab kuulda Marise debüütkava esimest avalikku live-ettekannet.

Maris Pihlap astub TUJA festivalil üles 4. märtsil Haapsalu Jazziklubis ja 6. märtsil Fotografiskas

TUJA ehk Tudengijazz on vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival, mis toimub tänavu juba 39. korda 2.-6. märtsil 2021. Festivali eesmärk on toetada noorte muusikute initsiatiivi, loomingulisust, rahvusvahelist koostööd ning seeläbi Eesti jazzi arengut. TUJA toob kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest sooviga pakkuda üliõpilastele väljundit uue heliloomingu tekkeks, esitamiseks ning rahvusvahelisteks projektideks. Lisaks esinemisväljundi pakkumisele toimub TUJA raames noortele muusikutele hariduslik mentorlus- ja seminariprogramm. Tänavu toimub festival piirangute tõttu vaid eesti bändidega Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Haapsalus. TUJA festivali korraldab Eesti Jazzliit.